Правова допомога у виконавчому провадженні 2018-07-27T07:28:39+00:00

ПРАВОВА ДОПОМОГА У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ


Виконавче провадження є завершальною стадією судової справи. Разом з тим, виконавче провадження відкривається не лише для виконання рішення суду, але і рішення іншого компетентного органу, яке в силу Закону є виконавчим документом. Це може бути постанова про накладення штрафу за порушення правил дорожнього руху, виконавчий напис нотаріуса, постанова органу пенсійного фонду, постанова про стягнення виконавчого збору та ряд інших документів передбачених Законом.

Для належного виконання державними або приватними виконавцями рішення суду чи іншого органу виникає необхідність залучення адвоката на стадії виконавчого провадження. Адвокати Бюро супроводжують виконавче провадження, що прискорює виконання виконавчих документів, за необхідності оскаржують постанови виконавця про закінчення виконавчого провадження, про накладення арешту чи його скасування, про стягнення виконавчого збору, штрафів, витрат виконавчого провадження, визнають виконавчі документи такими, що не підлягають виконанню, а також якісно надають іншу правову допомогу учаснику виконавчого провадження.

За результатами розгляду судами скарг на рішення, дії чи бездіяльність виконавців суди виносять ухвали в порядку судового контролю за виконавчим провадженням. Недосконалість Закону про виконавче провадження сприяє різночитанню його окремих положень учасниками виконавчого провадження і державними чи приватними виконавцями. 

У разі порушення прав сторони виконавчого провадження ми рекомендуємо відразу звертатись до фахівців нашого Бюро, адже законом встановлено лише 10 днів на оскарження рішень, дій, бездіяльності виконавців. Захист інтересів сторони виконавчого провадження ускладнюється ще й тим, що прийом громадян органами державної виконавчої служби відбувається двічі на тиждень, що створює додаткові перешкоди у оперативному реагуванні на допущені порушення.