У ПОЗБАВЛЕННІ КЛІЄНТА БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ ЩОДО ЙОГО ДІТЕЙ СУДОМ ВІДМОВЛЕНО

Сімейні справи найбільш емоційно складні, так як сторони процесу зазвичай мають образу один до одного і приносять у судове засідання цей стан. Однак, адвокати мають захищати інтереси свого клієнта професійно не дивлячись ні на що, так як кожен має право на правничу допомогу.

Адвокатське бюро успішно захистило інтереси свого клієнта у складній справі про позбавлення клієнта батьківських прав щодо двох його дочок, які проживають тривалий час окремо від нього з їх матір’ю. Позивачка просила суд позбавити батьківських прав батька дітей, посилаючись на неналежне виконання останнім своїх батьківських обов’язків з утримання та виховання дочок.

Справа розглядалась в суді першої інстанції декілька років.

Під час розгляду справи судом були допитані свідки, заслухано у судовому засіданні думку однієї з дочок, яка досягла 14 років та висловилась за позбавлення відповідача батьківських прав щодо неї, досліджено негативний висновок органу опіки та піклування, який вважав за доцільне задовольнити позов, негативні характеристики щодо відповідача, низку письмових доказів.

Суд також дослідив докази, що були надані адвокатом відповідача на спростування позовних вимог і негативних доказів з боку позивача. Адвокату вдалось зібрати та подати до суду докази відсутності вини батька у сплаті аліментів у меншому розмірі, ніж було визначено судом, систематичного перешкоджання матір’ю у побаченнях відповідача з дітьми, існування глибокого давнього конфлікту між батьками, заручниками якого стали малолітні діти, таємних зустрічей батька з дочками і витрачання ним коштів у міру своїх можливостей на утримання дітей, а також бажання батька і надалі приймати участь в їх утриманні та вихованні.

Не останню роль у позитивному вирішенні спору для батька дітей стала судова практика Верховного Суду. Сформовано підхід про те, що позивач повинен довести винне ухилення другого із батьків від виконання своїх батьківських обов’язків, неможливість усунути таку негативну поведінку іншим шляхом, ніж позбавлення батьківських прав, що є крайнім заходом впливу на винну поведінку батьків. Суд має враховувати пріоритет інтересів дітей у такій категорії справ, а також превалювання збереження правового зв’язку між батьками і дітьми, якщо той із батьків, відносно якого вирішується питання про позбавлення батьківських прав, заперечує проти позову. Стягнення аліментів чи навіть заборгованість з їх сплати також не є  визначальним для суду для ухвалення рішення про позбавлення особи батьківських прав, оскільки це є одним із засобів захисту інтересів дитини на утримання і не може бути безумовною підставою для задоволення позову. Думка дитини, яка проживає з одним із батьків, між якими існує конфлікт, не має для суду вирішального значення, оскільки фактично світогляд дитини формується на підставі ставлення батьків один до одного і не є вільним вираженням думки самої дитини. Суд вправі не погодитись із висновком органу опіки та піклування, якщо він є необґрунтованим.

Рішенням суду першої інстанції від 23.06.2021 року було відмовлено у задоволенні позовних вимог позивача до відповідача повністю (справа №755/14948/19). Не виключаємо апеляційне оскарження рішення у цій справі стороною позивача, бо вже занадто сильною залишилась у неї образа на відповідача. Чи буде оскарження рішення суду покаже час.

Справа не мала економічного характеру, однак за своїм значенням для відповідача була дуже цінною. Завдяки зусиллям адвоката вдалось зберегти родинні відносини батька із дочками і з’явився шанс, що після цього судового процесу сторони все ж сядуть за стіл переговорів і вирішать, як їм далі виховувати своїх дітей. Щиро бажаємо успіху дітям та їх батькам.

2021-06-30T16:04:00+00:00