Судом скасовано податкове повідомлення-рішення про нарахування штрафу в сумі понад 2,6 мільйони гривень

Значна частина підприємців з полегшенням згадує той день, коли 20.06.2019 р. був скасований Указ Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», яким встановлювався п’ятикратний розмір штрафу від суми порушення обліку операцій з готівкою. Такий розмір штрафу був істотним для бізнесу. До останнього часу органи державної податкової служби та суди застосовували Указ як юридичну підставу для нарахування податкових зобов’язань платникам податків.

У травні 2020 сталась ще одна важлива подія. Велика Палата Верховного Суду прийняла постанову, у якій зазначила, що Указ № 436/95 не повинен застосовуватись із 11.07.1995 року. Цей Указ було прийнято Президентом відповідно до Конституційного договору, підписаного між Президентом і Верховною Радою України, який надавав право Президенту приймати укази з економічних питань, які не були врегульовані законом. 11.07.1995 року набрав чинності Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР і ним врегульовано питання обліку операцій з готівкою. Тому Верховний Суд дійшов висновку, що після цієї дати Указ Президента не повинен застосовуватись.

Фабула справи така. Під час фактичної перевірки підприємства орган ДПС на підставі згаданого вище Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 нарахував платнику податків понад 2,6 млн гривень штрафних санкцій, вказавши на порушення юридичною особою порядку обліку готівкових операцій. Платник податків оскаржив податкове повідомлення-рішення до адміністративного суду, але у задоволенні позову було відмовлено. Тоді він вирішив звернутись за правовою допомогою до адвоката.

Апеляційну скаргу від підприємства адвокат обґрунтував зазначеним правовим висновком Великої Палати Верховного Суду, що поряд з іншими аргументами дало можливість захистити інтереси підприємства у спорі з органом державної податкової служби.

Суд апеляційної інстанції виніс постанову, якою задовольнив позовні вимоги повністю, визнав протиправним і скасував податкове повідомлення-рішення про нарахування платнику податків штрафу.

Справа ускладнювалась тим, що клієнт звернувся за професійною правовою допомогою до Адвокатського бюро вже після ухвалення судом першої інстанції негативного для нього рішення про відмову у позові. Однак підприємству вдалось допомогти звільнитись від податкового тягаря у 2,6 мільйони гривень штрафу та продовжити господарську діяльність.

Рекомендуємо чим раніше звертатись за правовою допомогою, адже тоді у адвоката буде більше можливостей зібрати докази, розробити правильну стратегію захисту, що допоможе вирішити справу на користь клієнта.

2021-02-12T09:38:08+00:00