ВАРТІСТЬ ГАЗУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ БЕЗ КОЕФІЦІЄНТУ

Люди, які мають прямі договори на постачання природного газу могли помічати, що постачальник газу у платіжках на оплату вартості фактично спожитого газу згідно лічильника додає коефіцієнт за «приведення газу до стандартних умов». Однак, для Побутових споживачів (населення) такий стан речей суперечив положенням законодавства, відповідно до якого за розрахункову одиницю поставленого природного газу приймається метр кубічний, приведений до стандартних умов, щодо НЕ побутових споживачів, а на Побутових споживачів ці правила не поширюються. НКРЕКП неодноразово зобов’язувала постачальників газу провести перерахунок вартості поставленого газу, якщо невдоволений споживач звертався із скаргою до регулятора. На сторону споживачів ставали також суди під час вирішення спорів громадян із постачальниками газу.

07.11.2020 набрали чинності зміни* до ряду нормативних актів у сфері газопостачання, якими усунуто розбіжності та додатково закріплено правило про те, що для Побутових споживачів за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу беруться кубічні метри, визначені відповідно до фактичних показів лічильника газу (або затверджених норм споживання газу). І що виключно для НЕ побутових споживачів спожиті ними кубічні метри природного газу приводяться до стандартних умов.

Сподіваюсь, що тепер вартість газопостачання буде відображатись у платіжках коректно, а громадяни отримали додаткові юридичні підстави відстояти свої права на оплату того газу, який ними було спожито фактично.

* Постанова НКРЕКП від 06.11.2020 №2033 «Про затвердження Методики визначення розмірів нормативних та виробничо-технологічних втрат/витрат природного газу при здійсненні розподілу природного газу та Змін до деяких постанов НКРЕКП».

2020-11-22T20:32:47+00:00